Ürünlerimiz

 
GUAR

Lif nedir? Meyve, sebze ve tahıl gibi bitkisel besinlerin sindirim sistemi tarafından emilmeyen, sağlıklı diyetin önemli bir parçasıdır.

Lifler, kepekli tahıl, meyve sebze çekirdek gibi bitkisel gıdalarda bulunur. Diyetle alınan lifler 2 gruba ayrılır: Çözünür lifler; sıvı ile karışınca bir jel oluşturur. Çözünmeyen lifler sıvıyla karşınca jel oluşturmaz.

Çözünen lifler vücudumuzda farklı şekillerde etki gösterirler; Sıvı ile karışınca genleşir ve hacmi artar öğünlerden önce alındığında midede yer kaplayarak uzun süreli TOKLUK hissi verir ve bağırsaktan yağ emilimini azaltır, böylece kilo kontrolu sağlar. Lifler aynı zamanda kandaki kolesterol miktarını düşürerek, yüksek kolesterola bağlı gelişen kalp-damar hastalıkları riskini azaltır.

Bağırsakda çözünen lifler jel benzeri bir film tabakası oluşturarak, karbohidrat alımını geciktirir.

Böylece diabet için önemli bir destek sağlayarak kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur. Lifler, diyet ile alınan yiyeceklerin kalın bağırsakta kalış süresini azalttığı için "DETOKS" işlevi görür. Ayrıca, prebiyotik etki gösterir, kalın bağırsakta yararlı bakterilerin çoğalmasini ve bağırsağın savunma işlevini destekler.

Sağlıklı bir diyet için günlük alınması gereken lif miktarı 20-35 gram'dir.

Guar Gum, Guar bitkisinden (cyamopolis tetragonolobus)elde edilir ve 100% dogal lif kaynağıdır. Guar Granulat kullanılarak;
  • DİYET KONTROLU SAĞLANIR
    Guar Lifleri midede genişleyerek tokluk hissi verdiği için yemeklerden önce alınan GUAR ile daha az yemek yersiniz.
    Bağırsaklardan yağ emilimini azalttığı için diyetininizdeki yağ yükünü azaltır. Bağırsak iç yüzeyini jel gibi sararak, kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur ve böylece açlık krizi yaşanmaz
  • DAMAR SAĞLIĞINA DESTEK Guar kandaki kolesterol miktarını düşürerek, kalp-damar hastalıkları riskini azaltır
  • BAĞIRSAK SAĞLIĞINA DESTEK SAĞLAR Bağırsak fonksiyonlarını düzenler ,kabızlığın giderilmesine yardımcı olur. DETOKS yapar.

Kullanım şekli; 1 çay kaşığı=3.5 gram guar Yemeklerden önce DOĞRUDAN AĞIZA ALINARAK bol su ile içilmelidir.

DİKKAT: SUYA KARIŞTIRMAYINIZ VEYA ERİTMEYİNİZ